Konkurs. Nowy Europejski Bauhaus 2022!

Komisja Europejska oficjalnie rozpoczęła drugą edycję konkursu Nowy Europejski Bauhaus 2022! Na nagrody w tym konkursie mogą liczyć autorzy najciekawszych pomysłów, lub zrealizowanych już projektów na rzecz zrównoważonych przemian. Takich, które przybliżą Nowy Europejski Zielony Ład ludziom i społecznościom lokalnym.

Po sukcesie zeszłorocznego konkursu, w którym, wpłynęło ponad 2000 zgłoszeń, tegoroczna edycja będzie poświęcona przykładom inspirujących, nowych przemian, jakie inicjatywa chce wspierać w naszym codziennym życiu. Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2022 r. (do godziny 19:00 CET) za pośrednictwem dedykowanej platformy.

Najlepsze projekty i pomysły, których celem jest utworzenie pięknych, zrównoważonych i inkluzywnych miejsc do życia zostaną nagrodzone w czterech kategoriach:

  • powrót do natury;
  • odzyskanie poczucia przynależności;
  • nadanie priorytetu miejscom i ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują;
  • rozwój długoterminowego i zintegrowanego podejścia opartego na cyklu życia w ekosystemie przemysłowym.

Zgłoszenia powinny obejmować projekty sfinansowane z polityki spójności (zakończone nie później niż 2 lata temu) lub pomysły i koncepcje młodych talentów (dla osób które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia). Laureaci mogą liczyć nawet na 30 tys. EUR. Wysokość nagrody jest uzależniona od kategorii konkursowej. Informacje o konkursie znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z serwisu pytania i odpowiedzi na temat nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu 2022 (europa.eu). W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących nagrody i procesu aplikacji prosimy o przesłanie e-maila na adres contact.prizes@new-european-bauhaus.eu.


Nowy europejski Bauhaus to projekt ekologiczno-gospodarczo-kulturalny, który ma łączyć design, ekologię, dostępność społeczną i cenową oraz inwestycje po to, by wesprzeć realizację Europejskiego Zielonego Ładu.

Nowy europejski Bauhaus został ogłoszony przez przewodniczącą Komisji Ursulę von der Leyen w orędziu o stanie Unii z 2020 r. i został stworzony we współpracy z tysiącami osób i organizacji na terenie Europy i poza nią.

We wrześniu 2021 r. inicjatywa przeszła z fazy współprojektowania do etapu realizacji, a działania w ramach polityki i pula środków finansowych, których celem jest urzeczywistnienie tej inicjatywy, określa komunikat Komisji.

Skip to content