Rozmiar tekstu:
  • Tekst standadowej wielkości
  • Tekst dużą czcionką
  • Tekst bardzo dużą czcionką

Główne menu

Rewitalizacja i adaptacja obszaru zabytkowego położonego przy ul. Kryształowej 73 w Piechowicach w celu przystosowania do pełnienia nowych funkcji kulturalnych i turystycznych w zakresie popularyzacji tradycji szklarskich regionu

Beneficjent: Fundacja Tradycji Sudeckich
Tytuł projektu: „Rewitalizacja i adaptacja obszaru zabytkowego położonego przy ul. Kryształowej 73 w Piechowicach w celu przystosowania do pełnienia nowych funkcji kulturalnych i turystycznych w zakresie popularyzacji tradycji szklarskich regionu”
RPDS.06.03.03-02-0005/17
Wartość projektu: prawie 3 miliony zł
Wartość dofinansowania: ponad 2 miliony zł

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja i adaptacja dwukondygnacyjnego budynku starej hali fabrycznej „kuglerni” oraz przyległego terenu wraz ze znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie kominem przy ul. Kryształowej 73 w Piechowicach. Celem jest utworzenie centrum edukacyjno-historycznego o nazwie „ Kryształowy Pawilon” poświęconego tradycjom i historii produkcji szkła kryształowego w Karkonoszach i Górach Izerskich. Zakres projektu obejmuje następujące części składowe: 1.Utworzenie Centrum Doznań i Eksperymentów; 2.Utworzenie Interaktywnej ścieżki historycznej - „wędrówka przez epoki”; 3.Utworzenie Centrum przy kominie.

1